Menu główne
· Strona główna
· Platformy
· Porady
· Oferty komercyjne
· Galeria
· Formularz
· Informacje ADP "ACJ"
· Szybka Pożyczka
· Kontakt
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 56
(Użytkowników: 0, Gości: 56) dnia 09 sty : 21:15

Użytkowników: 2
Najnowszy: oilgas
Biuro Informacji Personalnej „A C J„
by admin on piątek 10 czerwca 2011 - 20:06:03CANADA (Eastern) – May 2009
-Office based ops engineer, C$750
-Drilling supervisor, C$850
-Drilling Superintendent, C$1000

PAKISTAN - May 2009
-Drilling Supervisor - $1,100
-Drilling Superintendent - $950 (Onshore)
-Mud Consultant - $660

EGYPT , GULF OF SUEZ - March 2009
-Senior Drilling Supervisor $1,000

ISRAEL , OFFSHORE MEDITERRANEAN
-Drilling Supervisor - $1,000

MALAYSIA - Jan 2009
-Drilling Superintendent - $1000
-Night Drilling Supervisor - $585.00 USD NETT

HOLLAND - July 2009
-Drilling Supervisor - 1000 Euro (Offshore)
-Drilling Superintendent - $875


Platformy wiertnicze to istne cuda techniki. Największe z nich mają - licząc od dna - blisko pół kilometra wysokości i ważą prawie milion ton. Nogi platformy to wielkie magazyny. Mieszczą się tu także windy osobowe i towarowe, szyby wentylacyjne, wszelkiego rodzaju przewody. Aby przesunąć platformę, wystarczy tylko opróżnić magazyny, a platforma uniesie się i zacznie pływać.

Stoją i wiercąNa platformach dba się przede wszystkim o to, aby w czasie przepompowywania ropy na zbiornikowiec ani kropla nie wyciekła do morza. Spowodowane jest to względami bezpieczeństwa i dbałością o środowisko naturalne. Dzisiejsza technologia pozwala na wiercenie praktycznie we wszystkich kierunkach.

Wiele osób myśli, że praca na platformie to zawód jedynie dla mężczyzn. Nawet tu część załogi stanowią kobiety - nie zatrudnia się ich jednak przy ciężkich i niebezpiecznych pracach.

Platformy przypominają małe miasteczka. Mają własne lądowiska dla helikopterów elektrociepłownie czy stacje uzdatniania wody morskiej. Każdy pracownik ma swoją kajutę z łazienką i telewizorem. Zwykle są tu także kino, kawiarnia, basen i sale gimnastyczne.

Za przetłumaczoną i opracowaną ofertę pobiera się opłatę ,ponieważ jest ona komercyjna !

Ta oferta jest na światowych serwerach w języku angielskim i hiszpańskim ,norweskim,
kto nie chce płacić może sobie jej poszukać w internecie ,
życzę przyjemnej lektury po angielsku lub hiszpańsku u nas otrzymasz ją po POLSKU !!!


can send your resume out to the top 5000 oil and gas companies. guaranteeing employment in 30 - 40 days.(od 30 do 40 dni czekasz na akceptację ) These major oil projects pay up to $800 per day (dziennie dla wysokiej klasy fachowca ! ) for qualified tradesman. Entry level positions start ( początkujący dziennie ) at $450 per day, depending on the position and company. Earning over $100,000. US dollars per year ( rocznie ! ) is not uncommon- taka suma jest oczywiście zarezerwowana dla wysokiej klasy fachowców !!! Many of these major oil projects and companies offer benefits worth thousands of dollars such as: Paid travel expenses, medical and dental insurance, profit sharing, plans and more. If you're from overseas It's an easy way to quickly find work in North America lub w innych częściach świata ! Saving you a great deal of time and energy in immigration applications

For a full list of companies with full contact details go to: …………………..


Usługi offshore w PolsceJeżeli chodzi o poszukiwania i wydobycie, mamy na tym polu tylko jedno przedsiębiorstwo - Petrobaltic. Firma, nastawiona dotąd głównie na eksploatację polskich złóż ropy i gazu, nie odżegnuje się od działania na rynkach zagranicznych, deklarując zarówno chęć przeprowadzania wspólnych przedsięwzięć z lokalnymi operatorami offshore lub kompaniami naftowymi, jak i dopuszczając możliwość samodzielnego starania się o licencje na wydobycie, nawet w egzotycznych dla nas rejonach, takich jak Wietnam, czy wybrzeża Afryki.

Dla realizacji takich celów, Petrobaltic postuluje wprowadzenie racjonalnego i nowoczesnego gospodarczego interwencjonizmu państwowego, który umożliwiłby realizację programów prognozowania, poszukiwania, dokumentowania i bilansowania posiadanych zasobów. Są one, zdaniem Petrobaltiku, bardzo ważnym elementem, gdyż brak zaplecza wydobywczego i udokumentowanych źródeł pozyskania surowców, a w szczególności surowców energetycznych, stanowi zawsze duże zagrożenie dla racjonalnego rozwoju gospodarki oraz pełnej suwerenności każdego kraju.
Informacje o polskich platformach platformach realizacji przez nich ich wydobywczych projektów !
Petrobaltic, będąc dosyć młodą firmą na rynku międzynarodowych poszukiwań, może się jednak pochwalić pewnymi osiągnięciami. Wytypowane i pozyskane zostały obszary do poszukiwań i rozpoznania w Jemenie oraz Syrii. Działania i doświadczenia tych i innych obserwowanych przedsiębiorstw naftowych stały się inspiracją do podjęcia i rozwijania międzynarodowej aktywności Petrobaltiku. Pierwszymi obszarami starań Petrobaltiku były: Wietnam i Rosja, a ostatnio Syria, Jemen, Nigeria, Angola, Algieria i Demokratyczna Republika Konga (Zaire).

Serwisowce offshore budowane ostatnio w Stoczni Północnej w Gdańsku

Żródło: opracowanie własne na podstawie www.northship.com.pl; 17.09.2002

Poszukiwania oraz eksploatacja złóż ropy naftowej i gazu, prowadzone są na Bałtyku przez Petrobaltic, za pomocą samopodnośnych platform wiertniczych: Petrobaltic oraz bezzałogowej, stałej platformy głowicowej typu jacket, o symbolu PG-1. Do realizacji swoich zadań strategicznych, Petrobaltic Sp. z o.o. posiada pełne, niezbędne wyposażenie i zaplecze techniczne, łącznie z bazą lądową i niezbędną flotą.

Ewentualne niedobory w tym zakresie uzupełniane są zgodnie z doraźnymi potrzebami przez czartery jednostek specjalistycznych od armatorów zewnętrznych. I tak, np. ostatnio, Petrobaltic wyczarterował od firmy niemieckiej mały, niemłody statek do układania rurociągów podmorskich Bodo Supplier.

Petrobaltic ma doświadczenie w świadczeniu usług na morskich polach naftowych (m.in. na Morzu Północnym) takich, jak: obsługa, zaopatrzenie i holowanie platform wiertniczych przy użyciu jednego ze swoich seriwsowców AHTS. Jakkolwiek holowniki i zaopatrzeniowce (czasem dostosowywane do realizacji także innych zadań - np. układania rurociągów) zaspokajają bieżące potrzeby Petrobaltiku, nie da się ukryć, że są to już jednostki niemłode i przestarzałe "moralnie", jak na dzisiejsze standardy europejskie. Jednak, mimo nie najgorszej rentowności Petrobaltiku, nie można się raczej spodziewać rychłej ich wymiany na nowoczesny tonaż.

Usługi holownicze przede wszystkim (holowanie platform samopodnośnych, czy półzanurzalnych oraz innych jednostek offshore) oraz innego rodzaju obsługę pól naftowych na rynku międzynarodowym, wykonuje także swoimi holownikami (z których niektóre nadają się również do operacji obsługi kotwic jednostek offshore) Polskie Ratownictwo Okrętowe.

Nie posiadamy ofert na polskie platformy , osoby zainteresowane same i bezpośrednio kontaktują się w celu złozenia swojej u nich aplikacji, jak nam wiadomo , są przyjmowane osoby o dużej fachowości , na projekty przez nich realizowane na Morzu Północnym !
Przepraszamy
za to przydługie przynudzanie,
ale jesteśmy w pełni profesjonalni w udzielaniu konkretnych informacji,
ponieważ Pan/Pani wyraziliście chęć poznania naszej oferty,
a więc jej udzielamy,
zawsze jest lepiej wiedzieć ,
z czym miałoby się ewentualnie do czynienia,
ale z tego, co stwierdzamy ,
osoby na początku się zgłaszające to ciekawscy,
no, ale przynajmniej sobie poczytali i to też jest dla nich
pożyteczne!!!
Strona ma charakter informacyjny.
W myśl ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. "O zatrudniStrona ma wyłącznie charakter informeniu i przeciwdziałaniu bezrobociu"(Dz.U. z 2003 r. Nr58, poz.514) BIP „ACJ Bolesławiec nie jest agencją zatrudnienia.Roponośne eldorado


Praca na platformach wiertniczych wymaga predyspozycji psychicznych

Przemysł wydobywczy jest jednym z najszybciej rozwijających się gałęzi światowej gospodarki. Inwestycje w tą branżę są wysokie i od kilku lat ciągle rosną- nieustannie rozbudowywana jest sieć wież wiertniczych, na co przeznaczane są corocznie setki milionów dolarów.

Norwegia planuje zwiększyć wydobycie ze złóż Morza Północnego, otwierając możliwość zatrudnienia dla ok. 132.000 osób w czasie 10 lat. Wszyscy zainteresowani mogą oczekiwać pracy interesującej, a przede wszystkim bardzo dobrze płatnej. W sumie na platform ie wiertniczej można zarobić nawet 70 tysięcy dolarów w ciągu roku!
Łukasz ukończył geologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i już na samym początku kariery w Polsce udało mu się znaleźć zatrudnienie w dziedzinie powiązanej z wykształceniem. Mimo dobrze płatnej pracy, w 29 roku życia, zapragnął zmian. Po żmudnych poszukiw aniach znalazł w końcu namiary na poszukiwawczą platformę wiertniczą u wybrzeży Norwegii. Przez osiem miesięcy mieszkał na platformie, znajdującej się na pełnym morzu. Pracował fizycznie, później awansował i dostał pracę w biurze, już na lądzie. W sumie spędził w Norwegii półtora roku.
Zdobyć posadę
Łukasz załatwił sobie pracę na platformie dzięki kontaktom w firmach wydobywczych. Sam pracuje w jednej z firm poszukiwawczo-eksploatacyjnych, stąd udało mu się ominąć wiele pułapek, zastawianych przez pośredników. Łukasz zdecydowanie zaleca ostrożność ludziom nie obeznanym ze specyfiką branży. - Pomyślne przejście procesu rekrutacyjnego gwarantuje tylko duża firma, która gotowa jest opłacić kurs uczestnika i niezbędne ubezpieczenie.
Firma państwowa czy prywatna? - to pytanie często zadawane przez kandydatów na pracowników platform. Koncerny prywatne oferują z reguły wyższe wynagrodzenie, ale firmy państwowe dają większe gwarancje wypłacenia honorariów obiecywanych w umowie. W firmach państwowych panuje większa selekcja, ale z drugiej strony większa tolerancja niż w przedsiębiorstwach prywatnych, które mają często wygórowane wymagania.
Kwalifikacje na wagę złota
Największe szanse na podpisanie kontraktu mają osoby posiadające kwalifikacje: techniczne, morskie, medyczne, wydobywcze, gastronomiczn-hotelarskie i geologiczno-geodezyjne, inne zawody są również brane poduwagę w miarę zapotrzebowania !


Firmy norweskie zainteresowane są naborem pracowników operacyjnych na następujące stanowisk a:

wiertacz ropy, pracownik płuczkowy, robotnik portowy czy przewoźnik obsługi, a również pracownikami służby pomocniczej, takich jak:

pracownik kolejowy i dostawczy, elektryk, mechanik, specjalista d/s remontów i napraw itp. Ambitniejsi i lepiej wykwali fikowani pracownicy mogą liczyć na awans i pracę w charakterze menadżerów i kierowników nadzorujących.
Łukasz zaczynał od funkcji pracownika pomocniczego wiertacza ropy. To dało mu możliwość przyuczenia się do zawodu, który później wykonywał samodzielnie. Udało mu się awansować i już po ośmiu miesiącach dostał pracę na lądzie, w biurze. Nie bez znaczenia był fakt posiadania przez niego tytułu magistra uzyskanego na kierunku geologia i dobra znajomość języka angielskiego.


Codzienność na morzu


Platforma, na której Polakowi przyszło spędzić kilka długich miesięcy, mieściła się 30 mil od brzegu, niedaleko Trontheim, w Norwegii. Nie były to jednak wakacje w rodzaju przygody na bezludnej wyspie, gdzie można wylegiwać się na Słońcu, pluskać w wodzi e i łowić łososie. Żelazna konstrukcja znajdowała się bowiem na wysokości kilkunastu metrów i woda morska docierała tam tylko w czasie sztormów. - Nie ma co ukrywać - mówi Łukasz - jest to wyczerpująca praca, ciężka zarówno fizycznie jak i psychicznie, k tóra jest jednak doceniana i należycie wynagradzana. Na platformie wiertniczej zdecydowanie nie ma miejsca dla leniuchów. Nie trzeba być specjalnie silnym fizycznie, aby wytrzymać na morzu. Normalna kondycja jest jak najbardziej wystarczająca. Mimo że pr acuje się po osiem godzin dziennie, zajęcie to jest niewiele cięższe od służby wojskowej.
Praca na platformie to nie zabawa, czy też oczekiwana przez niektórych "przygoda życia". To ciężka harówka, w sztormach, w ropnym błocie i gazie. Istotnym negatywem są szkodliwe warunki, w jakich trzeba przebywać. Spod dna morskiego wydziela się bowiem t oksyczny gaz - w tym siarkowodór – a na domiar złego, często dochodzi do wycieków ropy naftowej. - Człowiek skazany jest non stop na towarzystwo 400 facetów, bez możliwości ucieczki – Łukasz bez oporów mówi o ciemnych stronach pracy na platformie. - Dlat ego rozkład dnia opracowany jest tak, by można było w miarę normalnie egzystować.
Prace na poszukiwawczej platformie wiertniczej trwają całą dobę, w systemie trzy zmianowym. Po czterech tygodniach pracy, płynęło się na cztery tygodnie na ląd. I tak przez cały czas. Podczas przymusowego urlopu pracownicy dostawali dwie trzecie wynagrodzenia. Za pracę Łukasz początkowo dostawał 200 dolarów dziennie. Po kilkutygodniowym okresie próbnym jego zarobki systematycznie zaczęły rosnąć i po pół roku zarabiał już 350 dolarów dziennie. Poza tym pracodawca zapewniał ubrania ochronne, a w dni wolne przelot helikopterem do brzegów i z powrotem. Jedzenie było smaczne i urozmaicone, a porcje naprawdę spore.
- Warunki były znośne - mówi Łukasz. - Platforma wiertnicza była jednocześnie miejscem pracy jak i domem dla pracowników, wśród nich ani jednej kobiety. Mieszkaliśmy w pokojach dwuosobowych. Prąd generowano na miejscu, utrzymywano duże zapasy żywności, t oteż nie było potrzeby częstego sprowadzania podstawowych środków do życia z lądu. Egzystencja rodem z twierdzy Alcatraz !


UWAGA :


jak z tego artykułu wynika , praca na platformach wydobywczych dla Polaka jest możliwa , ale ………………trzeba spełnić kilka podstawowych warunków, a o rekrutacji decyduje wyłacznie pracodawca , ale o ile czujesz się nadal zainteresowany to spróbuj złozyć swoje cv w bankach kadr firm , których pełne namiary możesz od naszego biura uzyskać na podstawie przysłanego zgłoszenia z naszej strony !

Pamiętaj ,że jest to oferta wyłacznie informacyjna , my Ci niczego nie gwarantujemy ,o Twoim ewentualnym przyjęciu zadecyduje wyłącznie pracodawca na podstawie złozonych dokumentów,stanu zdrowia itd…….., ale masz gwarancję ……………….rzetelnie opracowanej oferty !!!

Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Szybka pożyczka bez BIku
potrzebna obsługa flash
Zegar
Statu4
stat4u
Licznik odwiedzin